کاربرد هینوتراپی در اختلالات جنسی

کاربرد هیپنوتیزم درمانی در اختلالات جنسی

هینوتراپی چیست؟

هیپنوتیزم یا به طور دقیق‌تر هیپنوز شاخه‌ای از علم روانشناسی است که حالتی از خواب مصنوعی را در برمیگیرد. در این حالت ضمیر ناخودآگاه انسان در حالت تلقین‌پذیری بالایی قرار دارد، به همین دلیل القا و تاثیر مطلوب گفته شده چندین برابر میشود. همین امر باعث میشود متخصصین، هیپنوتراپی را به عنوان یکی از روش‌های درمانی موثر در بسیاری از موارد بشناسند.

  • این نکته را در نظر داشته باشید که هیپنوتیزم به معنای از دست دادن کامل اراده در فرد هیپنوز شده و تسلط دیگری بر او نیست. هیپنوتیزم حالتی هوشیار با تلقین ارادی است. پس اینگونه باورهای غلط و انتظارات غیرمعقول از هیپنوتیزم را کنار بگذاریم.

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم هیپنوتراپی یکی از روش‌های درمانی به خصوص در بیماری‌هایی با زمینه ذهنی میباشد. از آنجایی که عامل اصلی اختلال و انحرافات جنسی، عوامل روانی میباشد، گزینه هیپنوتیزم انتخاب مناسبی در درمان است.

اختلال یا انحراف جنسی؟

پیش از هرگونه پیشروی در ابتدا لازم است با مفهوم اختلال و انحراف جنسی آشنا شویم. بر خلاف باور عموم این دو مفهوم کاملاً متفاوت میباشد.

۱.اختلال جنسی: نوعی ناتوانی جنسی در برقراری رابطه

۲.انحراف جنسی: تمایلات جنسی خارج از چارچوب

همانطور که در تعریف مشخص است بسیاری از این مسائل ناشی از مشکلات روانشناختی است و ریشه در ناخودآگاه فرد دارد. به همین دلیل برخلاف تصور بسیاری از افراد، درمان‌های روانشناختی موثرتر و کارآمد تر از روش‌های دارویی هستند.

با استفاده از تکنیک‌های هیپنوتراپی میتوان در ذهن فرد کنکاش کرد (با رضایت خود فرد) و بسیاری از مسائل حل نشده‌ی پوشیده و پنهان را که عامل به وجود‌آورنده اختلالات جنسی است را شناسایی کرد. پی بردن به این عوامل در روند درمان بسیار موثر است.

درمان اختلالات جنسی با هیپنوتراپی

 مشاور یا سکسولوژیست شما میتواند بسیاری از اختلالات را به وسیله هیپنوز درمان کند. کلینیک سلامت جنسی و باروری با استفاده از تاثیر انکارناپذیر جسم و ذهن بر یکدیگر با اصلاح فرآیندهای ذهنی باعث بهبود رابطه جنسی در افراد میشود. فرد بدون نیاز به تلاش خودآگانه در جهت بهبود ذهن خود قدم بر میدارد و پس از مدتی تاثیرات شگفت‌انگیز این روش درمانی را مشاهده میکند.

برخی از بیماری‌هایی که با هیپنوتیزم قابل درمان میباشند، عبارتند از:

-ناتوانی جنسی

-اعتیاد جنسی

-زودانزالی یا دیرانزالی

-بی‌میلی جنسی

-فوبیا جنسی

واژینیسموس

و …

هیپنوتراپی به همراه روان‌درمانی و مشاوره خانوادگی در صورت برقراری ارتباط موثر با بیمار، بهترین روش درمان بیماری‌های جنسی با منشاء روانی محسوب میشود.

در پایان این نکته را به یاد داشته باشید که اختلالات جنسی دلیل برای خجالت و شرم‌زدگی نیست. جالب است بدانید که تنها ۱۰٪ مردان و ۲۰٪ خانم‌ها به  درمان این مشکلات میپردازند. این نتایج از آمارهای کشورهای غربی بدست آمده است و با مقایسه‌ای ساده میتوان به این نتیجه رسید که درصد بسیار پایینی از افراد در کشور ما به درمان اختلالات جنسی خود مبادرت میکنند. بدون دغدغه و نگرانی به بهترین سکسولوژیست بابل مراجعه کنید و با استفاده از روش های کارا مانند هیپنوتراپی به درمان اختللات جنسی خود بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *