تاثیر مشاوره جنسی بر روابط زناشویی

تاثیر مشاوره جنسی بر روابط زناشویی

مشاوره جنسی مناسب چه‌کسانی است؟

بسیاری از افراد در تمام نقاط دنیا به‌خصوص در کشور ما بنا به دلایل مذهبی و فرهنگی از مشاوره جنسی شرم دارند. حتی در بسیاری از موارد ما شاهد این هستیم که افراد، این آموزش‌ها را تنها برای دوران پس از ازدواج جایز میدانند. اما باید بدانیم که هر فردی پس از دوران بلوغ با چالش‌هایی روبرو میشود که در صورت آموزش صحیح به بهترن نحو این دوران را پشت سرمی‌گذارد. پس مشاوره جنسی در تنها مربروط به مشاوره قبل و بعد از ازدواج نیست و در تمام سنین قابل ارائه میباشد.

بیشتر افراد طالب مشاوره‌های جنسی زوج‌های جوان میباشند که زندگی خود را به تازگی آغاز کرده‌اند. در بیشتر موارد به دلیل عدم آموزش مسائل جنسی افراد پس از ازدواج مشکلاتی را تجربه میکنند. اما باید بدانند که این مشکلات طبیعی و کاملاً قابل حل میباشد. تنها باید به کلینیک سلامت جنسی و باروری مراجعه کنند تا در موارد اختلاف از مشاوران و متخصصان در این زمینه کمک بگیرند.

اهمیت مشاوره جنسی

با کم توجهی به این مشکلات یا نادیده گرفتن آن‌ها افراد شاید بتوانند مدت کوتاهی سپری کنند اما روابط جنسی تاثیر بالایی بر تمام جنبه‌های زندگی انسان دارد. به همین دلیل عدم رضایت جنسی در زندگی میتواند به مشکلات بسیاری در رابطه و حتی جدایی منجر شود.

در مشاوره جنسی حالات روحی زوجین به خوبی شناخته میشود. بهترین مشاور جنسی کسی است که شما را درک کند و با توجه به نیازهای شما راهکارهای مناسب ارائه دهد. خلقیات افراد با یکدیگر متفاوت است، به همین دلیل روش‌های متفاوتی برای بهبود روابط زناشویی میان آن‌ها وجود دارد.

مشاوران به شما کمک میکنند بر چالش‌ها و مشکلات فردی و عاطفی خود غلبه کنید و بتوانید بهترین تجربه رابطه جنسی را برای خود و شریکتان رقم بزنید.

آیا روابط جنسی من نیاز به مشاوره دارد؟

تنها خودتان هستید که میتوانید به این سوال پاسخ دهید.

  • با خود فکر کنید که آیا رابطه جنسی شما تنها یک رابطه فیزیکی است؟
  • آیا در حین رابطه جنسی حس صمیمیت وو برقراری رابطه عاطفی با شریک خود را دارید؟
  • آیا در حین رابطه جنسی به اوج لذت میرسید؟
  • آیا شریک شما قادر به پاسخگویی به نیازهای جنسی شما است؟

و …

 پس از پاسخ به این سوالات در صورت احساس نیاز به مشاوره جنسی بدون هیچگونه حس خجالت یا شرم‌زدگی به متخصصان در این حوزه مراجعه کنید. مشاوران به شما کمک میکنند:

۱. مهارت لازم برای لذت بردن از رابطه جنسی را کسب کنید.

۲.چگونه افکار منفی یا وسواس‌های فکری را در حین رابطه از خود دور کنید.

۳.چگونه یک رابطه احساسی عمیق با شریک خود برقرار کنید.

۴.آناتومی خود و جنس مخالف را کامل بشناسید.

۵.عادات و فانتزی‌های مخرب خود را ترک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *